Projekti ülevaade

Projekt SHOOT sai alguse ideest muuta digitaalne fotograafia kaasahaaravaks jutustamiseks. Seda pakutakse välja õppekogemuste kaasamise vahendina: kaasahaarav õpe aitab õpilastel teavet paremini säilitada ja edendada materjali sügavamat mõistmist, muuta hariduse kättesaadavamaks õpilastele, kellel võib olla raskusi traditsiooniliste meetodite abil õppimisega, näiteks õpiraskustega või lihtsalt traditsioonilisest haridussüsteemist eemale liikunud õpilastele.

Milliste väljakutsetega kavatsete tegeleda?


Tänane on kahtlemata ühiskond, mida iseloomustab pildi massiline, isegi ebaproportsionaalne kasutamine. Me võime defineerida ühiskonda visuaalsena. Noored kasutavad pilte palju nii oma olemasolu kinnitamiseks, selfies kui ka lugude ja tunnete edastamiseks - Facebook ja Instagram, Väga sageli kasutatakse pilte moonutatud viisil. Meie projekti eesmärk on mõelda ümber fotograafia kasutamine ja muuta see õppimisel oluliseks, suurendades samal ajal teadlikkust digitaalsest kirjaoskusest ja
Muutke mitmekesisus võimaluseks. Piltide suur edu ei tulene mitte ainult sotsioloogilistest teguritest, vaid ka nende valmistamise ja hankimise äärmuslikust lihtsusest. Kaamerate päevad, mis nõudsid ava täpset reguleerimist ja säriaja võrdselt täpset valikut, on ammu möödas.
Tänapäeval on nutitelefonide ja iPadidega peale raamimise praktiliselt võimatu fotot valesti teha. Ka printimise ja reprodutseerimise vajadus on aegunud, kuna digitaalne formaat võimaldab kiiresti ja lihtsalt potentsiaali, mis oli kuni viimase ajani mõeldamatu. Digitaalset fotot saab tegelikult nautida igal ekraanil ning seda saab soovi korral manipuleerida ja redigeerida tänu üha keerukamatele rakendustele, millest enamikku levitatakse tasuta. Seejärel küsis partnerlus, miks mitte
Kasutage seda tohutut potentsiaali hariduslikel eesmärkidel.

Eesmärgid:


Meie eesmärk ei ole fotograafia didaktikas, vaid fotograafia didaktika ehk fotograafia kui vahend täiendavate teadmiste ja ennekõike kõigile kättesaadavate teadmiste loomiseks. Digitaalne fotograafia võib olla suurepärane ressurss teiste erialade, mitte ainult kunsti õppimisel ja õppimisel. Nutitelefonide digitaalkaamera on tööriist, mis on lastele väga lähedal ja tõstab neid hariduslikust seisukohast aktiivsete õppijate staatuseni, mis annab neile veelgi suurema motivatsiooni ja tugevduse. Digitaalkaamera kasutamine ulatub kaugemale puhtalt esteetilisest ja tehnoloogilisest, võimaldades õpetamisel minna kaugemale kooli piiridest ja seades uusi aktsente väliskeskkonna kujundamisele. Pildistamine on tegevus, mis nõuab subjekti valikut, kaadri valikut ja nurga valikut, mistõttu sunnib see teatud määral eelnevat mõtlemist, et olla teadlik oma tegevusest. Kui pärast fotode tegemist arutatakse ja pannakse õpilased tunnis omavahel mõtlema nende valiku, raamimise ja nurkade üle, edendatakse ka sotsiaalseid ja suhteoskusi, oskusi, mis hõivavad olulise koha kooli- või koolivälises elus
iga üksikisik. Lõpuks, kui õpilaste tehtud fotod muutuksid materjaliks kaasahaarava näituse/tunni jaoks, siis haridus- ja ludilised aspektid ühineksid kokku, et luua kõigile kaasahaaravam kogemus. Kõikehõlmav multisensoorne helide, värvide ja piltide kogemus, mida saavad nautida kõik õpilased, isegi puuetega või hariduslike erivajadustega inimesed. Tee, mis lõpuks asetab õpilase/pealtvaataja keskmesse, mitte enam objekti ega teema kõige materiaalsemas mõttes.

Sihtrühmad:


Peamine sihtrühm on 15-19-aastased keskkooliõpilased ja nende õpetajad. Selle rühma pädevusi tõstetakse asjakohaste tulemuste väljatöötamise ja rakendamise kaudu.
Teiseks sihtrühmaks on kutsehariduse ja -koolituse kursuste õpilased, kes võivad saada kasu oma vastastikuse juhendamisest, kaaludes ümber kooli taasühendamise võimalust.

Tegevused:


WP1: PROJEKTIJUHTIMINE.
WP2: ÕPETAJATE/ÕPETAJA JA ÕPILASTE KOOLITUSÕPPEKAVA ÕPETAMISE ALAL.
DIGITAALSE FOTOGRAAFIA KAUDU.
WP3: PILDISTAGE DIGITAALSE FOTOLUGUDE JUTUSTAMISE METOODIKA.
WP4: TIC - KAASAHAARAV KLASSIRUUM.
WP5: PILDISTAGE JAGAMIS- JA REKLAAMITOIMINGUID.

Related Projects

View All
View All
„Demokraatia: pane oma hääl aruanne!” Noortevetus

Liituge töötubade ja arutelude kogenud juhtidega, et õppida, kasvada ja suhelda eakaaslastega, kes on kirglikud demokraatias muutuvad loomise vastu.

Taevaskoja, Eesti

April 1, 2025

-

April 9, 2025

Euroopa solidaarsuskorpus 2020—2021

See projekt toetab noorte kasvu tegevuste kaudu, mis edendavad meeskonnatööd, juhtimist ja isiklikku arengut, luues kõigile helgema tuleviku.

Eesti

May 1, 2020

-

December 31, 2021