Projekti kohta
„VÕITA” on Erasmus+ programmi raames toimuv noortevahetus, mis kasutab muusikat sotsiaalse kaasatuse vahendina. Erineva taustaga noored saavad ühendust trummiringide ja „märkidega rütmi” kaudu. See kaasahaarav kogemus soodustab väljendust, ühtekuuluvust ja aktiivset kodakondsust.
BEAT põhineb Link Assotsiatsiooni viimaste aastate tegevuse kahel põhisambal. Alates 2019. aastast on see haldanud kogukonnaraamatukogu, mis korraldab mitmeid haridus- ja kultuuritegevusi, mis on suunatud lastele, noortele ja täiskasvanutele.
Agorateca raamatukogu asutati taaselustatud ruumis Altamura linna äärelinna koolis. Teine sammas seisneb hariduskogukonna — COMETA — loomise protsessi algatamises, mis ühendab linna institutsioone, kultuuri-, spordi- ja sotsiaalseid organisatsioone, eesmärgiga võidelda haridusliku vaesuse vastu ja võidelda selle vastu.
Nendest kahest omavahel seotud kogemusest tekkis idee luua koolituskursus spetsialistidele, kes töötavad noorte ja kogukondadega avalikes või eraruumides tugeva haridus- ja kogukondliku orientatsiooniga. Seetõttu on koolituskursuse keskmes kogukondlikud ruumid ja nende roll noorte hariduses, mille eesmärk on pakkuda vahendeid ja tehnikaid sotsiaalseks sekkumiseks kunsti kaudu.
Linkide ühendus APS - on 2003. aastal asutatud noorteorganisatsioon, mis asub Altamuras (Lõuna-Itaalia). Link pakub oma tegevuse kaudu noortele võimalusi mitteformaalseks hariduseks, liikuvuseks ja kultuuridevaheliseks vahetuseks, andes konkreetseid vastuseid koolitusvajadustele, isiklikule kasvule ja aktiivse tegevuse praktikale
kodakondsus noortele ja täiskasvanutele.
Viimastel aastatel on Link keskendunud oma tööle erinevatele küsimustele, sealhulgas vaimsele tervisele, keskkonna jätkusuutlikkusele, sotsiaalse ebavõrdsuse vastu võitlemisele,
lugemise edendamine jne.
Kasutatavad tööriistad keerlevad kunstilise väljenduse vormide (muusika, videote tegemine jne), aga ka avalike ürituste korraldamise, looduspõhiste tegevuste, rollimängu- ja simulatsiooniharjutuste ning muude mitteformaalsele haridusele iseloomulike lähenemisviiside ümber.
Eesmärk
Eesmärk”LÖÖMA„Projekt on kasutada muusikat vahendina sotsiaalne kaasatus ja kogukonna kaasamine, edendamine eneseväljendus, ühtekuuluvus ja aktiivne kodakondsus erineva taustaga noorte seas.
Eesmärgid ja eesmärgid:
Tegevused hõlmavad interaktiivseid rütmitöötubasid, koostöömuusika loomist, jutustamist heli kaudu ja avalikke etendusi. See kaasahaarav kogemus soodustab väljendust, ühtekuuluvust ja aktiivset kodakondsust.
Interaktiivsete rütmitöötubade, koostöömuusika loomise ja heli kaudu jutustamise kaudu arenevad osalejad suhtlemisoskus, meeskonnatöö ja kuuluvustunne. Projekti eesmärk on ka tugevdada hariduskogukonnad pakkudes vahendeid sotsiaalne sekkumine kunsti kaudu, edendamine mitteformaalne haridus, kultuurivahetus ja sotsiaalne mõjuvõimu suurendamine.
Osalejate profiil:
- 18-25-aastased (grupijuhile piirangud puuduvad).
- Ideaalsed osalejad tunnevad huvi muusika, rütmi ja kunstilise väljenduse vastu isegi ilma eelneva muusikalise kogemuseta. Soovitame osaleda vähemalt 3 osalejat rühmast, kes oskavad pilli mängida. Neid juhendavad koolitajad, muusika juhendajad ja sotsiaalse kaasatuse eksperdid, luues aktiivsel osalusel ja ühisloomisel põhineva mitteformaalse õpiruumi.
Projekti üksikasjadProgramm Erasmus + katab 100% majutust, toidust ja tegevustest ning hüvitab osalejatele 100% reisikuludest — kuni 395 eurot. Vaba töökohta on 6 (5 osalejat + 1 rühma juht). Osalustasu makstakse 40 eurot osaleja kohta.
Kõik huvitatud inimesed peaksid täitma alloleva taotlusvormi. Nagu meie Facebooki leht ja jagage meie postitusi, et teil oleks rohkem võimalusi meie tegevusega liituda!